برای اینکه در دنیای وب جلوتر از رقیبان باشید باید همیشه در موتورهای جستجو جلوتر از بقیه باشید.

معماری اطلاعات

information Architecture

معماري اطلاعات از مهمترين مراحل راه اندازي يک وب سايت به شمار مي آيد. در واقع با انجام معماري اطلاعات دقيق و کامل، مي توان موفقيت وب سايت در رسيدن به اهداف تعيين شده در زمان راه اندازي آن را تضمين نمود. از معماري اطلاعات به عنوان مهندسي وب سايت نيز مي توان نام برد.

بیشتر بدانیم

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

SEO

رتبه خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید.امروزه سیستم های رتبه بندی مدرن فقط به آنهایی امکان بالا رفتن از پلکان ترقی را می دهد که به صورت منظم و درست وب سایت خود را در دید مخاطب و موتورهای جستجو قرار دهند.محتوا و لینک ها و ... همه مهم هستند.

بیشتر بدانیم

بررسی کارایی

usability audit

آیا هنوز هم کاربران با سیستم شما راحت ارتباط برقرار میکنند؟!آیا در قیاس با رقیبان شما کارا ،آسان و قابل استفاده هستید؟آیا مخاطبان هر آنچه می خواهند می یابند؟تجربه آنها از استفاده از سیستم شما شیرین است یا تلخ؟!

بیشتر بدانیم

بررسی و بازرسی وب سایت ها

کارشناسان گیودیزاینرز متخصص ایجاد بازرسی های حرفه ای وب سایت و گزارش های قابل فهم هستند.

بازرسی هایی که بر عهده ماست :

 • دارای درون بینی روابط میان انسان و رایانه است
 • آزمودگی مسایلی را که صاحبان وب سایت،کاربران و ویرایشگران دارند را داراست.
 • درک از استانداردهای بین المللی و بهترین نمونه ها را دراد
 • چشمانی ریز بین برای جزئیات را داراست
 • توانایی فوق العاده تجزیه و تحلیل و رفع مشکلات را دارد.ما چهار نوع متفاوت از بازرسی و بازبینی را به شما پیشنهاد می کنیم:

 • بازرسی کارایی
 • بازرسی استاندارد و قابل استفاده معلولین بودن
 • بازرسی آنالیستیک
 • بازرسی بهینه سازی موتورهای جستجو

معماری اطلاعات

تضمين موفقيت وب سايت با معماري اطلاعات
معماري اطلاعات از مهمترين مراحل راه اندازي يک وب سايت به شمار مي آيد. در واقع با انجام معماري اطلاعات دقيق و کامل، مي توان موفقيت وب سايت در رسيدن به اهداف تعيين شده در زمان راه اندازي آن را تضمين نمود. از معماري اطلاعات به عنوان مهندسي وب سايت نيز مي توان نام برد.

 • مزاياي معماري اطلاعات
 • مدت زمان اجرا
 • مراحل کار و مستندات

در معماري اطلاعات، ساختار وب سايت با توجه به اهداف و اولويت هاي مالک وب سايت، نياز و شرايط مخاطبان آن و برنامه هاي بعدي براي توسعه وب سايت طراحي شده ومستندات لازم جهت نگهداري و به روز رساني آن تهيه مي گردد. همچنين در اين مرحله کارآيي و سهولت استفاده از وب سايت براي مخاطبان و اينکه آيا اين وب سايت براي تمام گروه هاي مخاطب، وب سايت مناسبي خواهد شد، مورد بررسي و آزمايش قرار خواهد گرفت و در صورتي که به مسئله خاصي برخورد شود، قبل از اجراي مراحل بعدي از جمله طراحي گرافيکي و ورود اطلاعات، نسبت به اصلاح روش اقدام مي شود تا از دوباره کاري وصرف هزينه هاي زماني و مالي بعدي جلوگيري گردد.

لزوم انجام معماري اطلاعات

نگاهي به فهرست زير بيندازيد. اگر در حال حاضر وب سايتي داريد و با مشکلات زير مواجه شده ايد،به اين دليل است که قبل از راه اندازي وب سايت خود، معماري اطلاعات اصولي و استانداري براي آن انجام نشده است. با اجراي معماري اطلاعات دقيق قبل از راه اندازي وب سايت، مي توانيد از بروز اين مشکلات جلوگيري کنيد:

 • اطلاعات در وب سايت موجود است اما بازديدکنندگان آنها را پيدا نمي کنند.
 • اطلاعات در وب سايت شما منسوخ، تکراري يا گم مي شوند
 • ظاهر و ساختار وب سايت در زير صفحات آن از بين مي رود
 • نگهداري از وب سايت عظيم شما، تبديل به مشکل بزرگي براي کل سازمان مي شود

چرا به معماری اطلاعات نیاز داریم؟

لزوم انجام ورود اطلاعات اوليه وب سايت

پس از نصب سيستم مديريت محتوا، وب سايت از لحاظ فني و سيستمي تکميل شده و با ورود اطلاعات در داخل سیستم مدیریت محتوی، وب سايت قابل استفاده خواهد شد. در زمان ورود اطلاعات، مشتري مي تواند با توجه به مستندات تهيه شده در زمان معماري اطلاعات، نسبت به ورود محتوا و پيکربندي آن اقدام نمايد. ورود اطلاعات با رعايت اصول توافق شده در زمان معماري اطلاعات، زيبايي و کارآيي وب سايت را تضمين مي کند.

مراحل ورود اطلاعات اوليه وب سايت

ورود اطلاعات اوليه، پايان بخش مراحل اجرايي يک پروژه موفق راه اندازي وب سايت مي باشد. در اين مرحله بر اساس مستندات تهيه شده در زمان معماري اطلاعات، نسبت به ايجاد صفحات و قرار دادن محتواي مربوطه در هر صفحه اقدام مي شود. ورود اطلاعات اوليه شامل موارد زير مي باشد:

ايجاد صفحات بر اساس نقشه سايت
طراحي بنرهاي فلش، تصاوير و فايل هاي گرافيکي قابل استفاده در صفحات
ورود محتوا در جايگاه هاي تعريف شده بر اساس دستور العمل گرافيکي
پيکربندي و پياده سازي ماژول هاي اطلاعاتي از جمله اخبار، محصولات، گالري و ...
پيکربندي و پياده سازي ماژول هاي کاربردي از جمله ايجاد فرم هاي موردنياز با استفاده از ماژول فرم ساز يا تنظيم ماژول اعضاء و ايجاد صفحات مخصوص آنها از جمله ويرايش پروفايل، سطوح دسترسي ها و ...
بهينه سازي صفحات وب سايت به نحوي که باعث افزايش رتبه سايت در جستجوگرها شود

مراحل معماری اطلاعات و مستندات قابل ارئه

سياهه محتوا(Content Inventory)

در اين مرحله، فهرستي از تمام محتواي مورد نياز يا موجود وب سايت تهيه مي شود. محتوا شامل تمامي عناصري است که در وب سايت قرار مي گيرد از جمل متن، تصوير، فايل، چند رسانه اي ها و ... در واقع اين فهرست کمک مي کند که مشتري و تيم طراحي، يک ديد کلي از تمام بخش هاي اساسي وب سايت، صفحات و محتواي آنها داشته باشند.

پروفايل مخاطبان

Personas / User Profiles

در اين مرحله، پروفايل چند کاربر فرضي (نزديک به واقعيت) ايجاد مي شود. اين پروفايل شامل اطلاعاتي از قبيل نام، شغل، سن، جنسيت، تحصيلات، تجربه کار با اينترنت، نحوه استفاده از اينترنت در زمان فراغت، دليل ورود به وب سايت، تصوير کاربر فرضي و ... مي باشد. اين پروفايل ها در اختيار تيم طراحي و مشتري قرار مي گيرد تا آنها در حين کار بر روي پروژه، کاربران وب سايت را در نظر داشته باشند.

ضمن اينکه در مواردي که بحث کارآيي يا الزامات به ميان مي آيد، اين پروفايل ها کمک مي کند تا با در نظر گرفتن شرايط کاربران، نسبت به گرفتن تصميم درست اقدام شود. به طور مثال مي توانيم بگوييم که آقاي يگانه با توجه به اطلاعات کم در مورد وب، با اين قابليتي که مي خواهيم روي سايت بگذاريم مشکل خواهد داشت يا خانم رهنما از قرار دادن اين مطلب در اين قسمت بسيار خوشحال خواهد شد و سريع تر به نتيجه خواهد رسيد.

سناريوي مخاطبان

در اين مرحله، تعدادي روايت از نحوه استفاده کاربران از وب سايت تهيه خواهد شد. اين بخش ارتباط مستقيمي با مرحله قبلي دارد و از کاربراني که در مرحله قبلي ساخته ايم استفاده خواهيم کرد. نمونه ساده اي از اين سناريو ها مي تواند بدين صورت باشد:

"خانم رهنما وارد وب سايت شده و پس از مشاهده صفحه اصلي، بر روي بنر محصول موردنظر خود کليک مي کند، سپس در صفحه محصول، مشخصات و تصاوير محصول را ديده و آن را با ساير محصولات مشابه مقايسه مي کند. سپس سوالات خود را درباره اين محصول در بخش سوالات متداول جستجو مي کند اما پاسخ خود را در آنجا نمي يابد. پس به صفحه تماس با شرکت رفته و سوال خود را براي شرکت ارسال مي کند و ..."

اين سناريوها کمک زيادي به طراحي بهينه چيدمان صفحات، شناخت بهتر نياز کاربران و رعايت اصول سادگي استفاده از وب سايت، مي کنند

INFORMATION ARCHITECTURE

بازرسی بهینه سازی موتورهای جستجو

بازرسی بهینه سازی موتورهای جستجو خدمت یکتای دیگری است از گیودیزاینرز،ما دانش و تجربه فراوان خود را در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو با تمرکز کردن بر روی وب سایت شما همراه با توانایی حل مشکلات خود به کار می گیریم.

هدف یک بازرسی SEO چیست؟

بازرسی یک بازبینی از وب سایت شماست که طراحی شده تا پی آمدهایی را که مانع از موفقیت سایت شما در موتورهای جستجویی مانند گوگل می شود و پیش نیاز هایی که ·شما باید برای بهینه سازی آن انجام دهید بیابد.

بازرسی بهینگی برای موتورهای جستجو چه مواردی را پوشش می دهد؟
در بازرسی بهینگی موتورهای جستجوی ما ما محتویات وب سایت شما،فناوری و معماری اطلاعات بکار رفته را بررسی می کنیم همراه با روابط وب سایت شما با سایر وب سایت ها.(برای مثال لینک های رد و بدل شده میان وب سایت شما و سایت های دیگر)

بازرسی همچنین شامل بررسی ربای شما نیز می شود،ما سایت های دیگری که در رتبه بندی موتورهای جستجو با شما رقابت می کنند را نیز مورد بررسی قرار می دهیم،کلیدواژه ها را بررسی می کنیم و ما بررسی می کنیم که شما کلیدواژه های مربوط به وب سایتتان را چگونه مورد استفاده قرار داده اید.

آیا seo یک هنر ناشناخته نیست؟ چگونه می توانید چیزی مبهم را بازرسی نمایید؟

بسیاری از چیزهایی که ما به آنها بهینه سازی برای موتورهای جستجو می گوییم ،حالتی پیشگویانه و داستان مابانه دارد.زیرا موتورهای جستجویی مانند گوگل الگوریتم رتبه بندی خود را بازگو نمی کنند.همچنین وب سایت شما اگر بخواهید با سیستم بازی کنید برای بیشتر سیستم ها ممنوعه یا خطرناک شناخته می شود.به هر تقدیر برخی از المان های بهینه سازی برای موتورهای جستجو به خوبی مشخص شده و حتی گوگل هم از این آگاه است.بازرسی بهینگی برای موتورهای جستجوی ما پیش نیازهای بهینگی را شامل می شود که به خوبی از آن ها جواب گرفته ایم.بازرسی بهینگی برای موتورهای جستجوی ما روشهایی را در بر می گیرد که به صورت درست وب سایت شما در لیست موتورهای جستجو رتبه بهتری را کسب کند.ما حامی تکنیک های با هدف یافتن الگوریتم های تکرار در سوراخ های موتورهای جستجو نیستیم،چرا که به سرعت این حفره ها بسته می شوند و سایت هایی که از این روش در دراز مدت بهره می گیرند به عنوان سایت های نادرست شناخته می شوند.

آیا شما راه حلی برای مشکلاتی که بازرسی شما در برنمی گیرد پیشنهاد می کنید؟

آری،به عنوان گیو دیزاینرز به همراه تمام بازرسی هایمان ما پیشنهاداتی برای رفع هر پی آمدی که کشف می کنیم پیشنهاد می نماییم.

Search Engine Optimization

کارایی چیست ؟

کاریی معیاری برای میزان آسانی کاربرد یک محصول،نرم افزار یا یک سرویس است.

برای نمونه،یک وب سایت را می توان کارا نامید که زمانی که یک کاربر برای نخستین بار با آن برخورد می نماید آن را ساده و قابل درک بیابد.وب سایتی که از از کارایی پایین رنج می برد باعث می شود که مردم سرشان را بخارانند،احساس حماقت کرده و نا امیدانه آن را ترک کنند.

یک بازرسی کارایی چیست ؟

یک بازرسی کارایی ،بازبینی اکتشافی از وب سایت یا نرم افزار کاربردی شماست .به سادگی ما وب سایت شما را بررسی می کنیم،مشکلاتی که ·کشف می کنیم مشخص می کنیم و اسنادی با ریز مشکلات موجود تهیه می نماییم.ما این اسناد به دست شما می رسانیم و در باره آنها با شما تبادل نظر می کنیم.برای اطلاعات بیشتر مباحث موجود در این بخش را مطالعه بفرمایید.

چرا ما یک بازرسی کارایی نیاز خواهیم داشت ؟

اگر شما یک محصول بر پایه رایانه،یک وب سایت یا یک خدمات رایانه ای ایجاد کرده اید ،هر چیزی که درگیر است میان کاربر و رابط کاربری ،شما نیازمند یک آژانس غیر خود هستید تا یک بازبینی کارایی روی آن داشته باشد تا بتوانید سیستم خود را از دید سوم بررسی نمایید.کارایی شدیدا در ارتباط با احساسات بشری است،اگر طراحی باعث ناراحتی،سردرگمی یا غمگین ساختن افراد گردد،به شدت مستعد شکست است.بازرسی کارایی یکی از راههایی است که توسط آن می توانید جهت بهینه سازی طراحی خود و ماربر پسندتر کردن آن گام بردارید.راههای دیگری نیز برای این کار وجود دارد،مانند آزمایش کارایی توسط کاربران،اما بی شک بازرسی ·کارایی اقتصادی ترین راه برای جلوگیری از مشکلات آینده است پیش از آن که روی دهند

Usability Audit

خوب اکنون زمان تماس گرفتن است ...

بسیار خوب اکنون شما تا حدود زیادی با مسایل مربوط به بازرسی و بهینه سازی یک وب سایت در یک نگاه کلی آشنا شدید.وقت آن رسیده تا اولین گام برای داشتن سرزمینی در دنیای دیجیتال و یا به روز کردن واقعی و حرفه ای آن را بردارید.با ما تماس بگیرید تا راهکارهای مناسب شما را بررسی کنیم و به نتیجه دلخواهتان برسید.ولی اگر هنوز در ذهن سوالی دارید که بی پاسخ مانده می توانید با ما از طریق تلگرام یا تلفن تماس بگیرید تا بیشتر در این مورد صحبت کنیم.ما از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم.